Tomáš Goldmann

Vedoucí pracovní skupiny

Tomáš je vedoucím celé výzkumné skupiny, kde působí od roku 2015. V rámci disertační práce se věnoval vývoji senzoru, akceleraci a hodnocení open-source algoritmů pro rozpoznávání obličeje. Této oblasti se věnuje i nadále, především pak využití umělé inteligence na embedded platformách. V rámci výzkumné skupiny se aktivně či koordinačně podílí na dalších tématech napříč všemi třemi výzkumnými oblastmi.

Filip Orság

Zástupce vedoucího

Filip je jedním ze zakládajících členů skupiny STRADE. V rámci doktorské práce se věnoval oblasti biometrie a zabýval se především rozpoznáváním podle hlasu a později rozpoznáváním mluvčího podle hlasu. Postupně se však přesunul do oblasti zpracování obrazu a realizoval v ní několik projektů.

Členové

Matěj Viskupič

PhD student, výzkum nových metod pro trasologii.

V rámci disertační práce se věnuje vývoji nových metod pro trasologii.

Martin Sakin

Výzkum v oblasti biometrie ruky, správce biometrické laboratoře.

Martin se především zaměřuje je na detekci živosti ruky či prstů pomocí multispektrálního osvětlování. S tím souvisí i tvorba falzifikátů a vývoj laboratorního biometrického zařízení pro snímání.

Krom výzkumu se v rámci komerční práce věnuje vývoji a správě informačních systémů ve frameworku Django pro belgickou univerzitu. Vyučuji laboratoře v předmětu biometrie a cvičení zaměřené na základy nebo nízkoúrovňové programování.

Štěpán Rydlo

PhD student, výzkum nových metod pro rozpoznávání osob na základě žil prstu.

Štěpán se především zaměřuje na extrakci krevního řečiště prstu, což souvisí s vývojem senzoru a zpracováním dat. Dále pracuje na projektu, který se zabývá vytvořením řešení pro zachycení laserového paprsku pomocí optických snímačů. Kromě těchto zařízení má také zkušenosti s vytvářením různých kompilačních hardwarových řešení.

Andrii Kavetskyi

PhD student, výzkum metod pro analýzu patologií na snímcích sítnice.

Andrii se v rámci svého výzkumu zaměřuje na biomedicinská data, konkrétně pak na hodnocení, detekci a segmentaci patologií na snímcích sítnice.

Filip Pleško

PhD student, 2D a 3D biometrii obličeje.

Filip se podílí na výzkumu v oblasti rozpoznávání tváře. Primárně pak na analýzu útoku na tyto systémy a hledání možnosti obrany proti nim. V rámci dlouhodobého výzkumu pak na vylepšování 2D a 3D systému pro rozpoznávání podle tváře.

Lukáš Semerád

Výzkum v oblasti biometrie oka.

Lukáš se dlouhodobě věnuje určování přesnosti a spolehlivosti biometrických systémů, které pracují na principu rozpoznávání oční duhovky a sítnice. Dále pak na projevech očních nemocí na sítnici.

Kromě toho v rámci výzkumu řešil stanovení množství biometrické entropie v sítnici, algoritmus pro spolehlivé rozpoznávání lidí podle sítnice. Má bohaté zkušenosti s výukou jak na středních školách tak i na vysoké škole, kde učil nízkoúrovňové programování, základy umělé inteligence, biometrických systémy a senzorové aplikace.

Samuel Šimún

Student magisterského studia, specializace na strojové učení a jazykové modely.

Samuel je nejnovějším členem našeho týmu. Zaměřuje se především na oblast strojového učení s využitím neuronových sítí, což obnáší tvorbu datasetů, analýzu dat a jejich předzpracování a testování architektur neuronových sítí.

Dále má zkušenosti s generativní umělou inteligencí – s metodami jejího využití, prompt engineering a nasazením modelů on-premise. Dále pak s využitím pro různé uživatelské případy jako tvorba dynamického kódu, odpovědi na otázky v dokumentech, analýza dat a podobně.

Dále má zkušenosti s generativní umělou inteligencí – s metodami jejího využití, prompt engineering a nasazením modelů on-premise. Dále pak s využitím pro různé uživatelské případy jako tvorba dynamického kódu, odpovědi na otázky v dokumentech, analýza dat a podobně.

Studenti podílející se na výzkumu

Jíří Soukup (analýza medicinských dat)