Software

SYDA Generator 2.0

Prostřednictvím tohoto přístupu lze vygnerovat datové sady, které mohou být využité pro trénování algoritmů jak z oblasti strojového učení, tak i pro validaci výsledků z existujích řešení. Program funguje tak, že natáčí objekt do přesně stanovených pozic vůči zvolenému pozadí.

Face AI Kit

Tomáš Goldmann

Knihovna pro detekci a rozpoznávání obličeje.


Hardware

Meibograf

Štěpán Rydlo, Mňuk Tomáš, Martin Drahanský

Zařízení bylo navrženo pro oftalmology jako doplňkové zařízení k štěrbinové lampě. Slouží jako levnější alternativa k již existujícím zařízením. Účelem zařízení je snímání a zvýraznění slzných (meibovských) žláz. Zařízení se skládá z osvětlení o vlnových délkách infračerveného světla (NIR) a kamery schopné snímat dané vlnové délky. Osvětlení je možné ovládat ručně nebo automaticky pomocí počítače.

Snímače krevního řečiště prstu

Štěpán Rydlo, Martin Drahanský

Krevní řečiště prstu je jednou z biometrických metod použitelných pro rozpoznávání osob. Účelem tohoto zařízení je pomocí infračerveného světla (NIR) osvítit prst a následně pomocí kamery snímat krevní řečiště, které je zvýrazněno díky pohlcení světla hemoglobinem. Zrcadla použitá v tomto zařízení slouží k nasnímání tohoto řečiště z více úhlů pohledu.

Funkční vzorek robotické platformy pro hledání osob v závalech a lavinách

Martin Drahanský, Filip Orság, Josef Hájek, Radim Lůža, Jan Váňa, Aleš Marvan, Tomáš Novotný, Adam Babinec, Adam Trhoň

Robot je postaven na pevném, odolném podvozku s pásy, který pohání silný pár motorů Animatics s výkonem 500 W (třída 5), vybavených převodem a statickou brzdou. Podvozek nese modulární platformu umožňující jednoduché upgrady. K dispozici jsou tři moduly připravené k použití – robotická paže, bioradar a pokročilý senzorový systém.

Semi-Autonomous Optical Tracking System

Orság Filip, Drahanský Martin

sAOTS je samostatný optický sledovací systém, který obsahuje vysokorychlostní digitální GigE kameru a motorizované zoomové objektivy s širokým rozsahem ohniskových vzdáleností. Tato optická soustava umožňuje sledování objektů na dlouhé vzdálenosti. Optická soustava je namontována na vojenském P/T manipulátoru umístěném na stojanu s výkonným vestavěným počítačovým systémem. Celý systém je modulární řešení a může využívat vlastní kameru a vlastní výpočetní jednotku pro zpracování videa.


Publikace

https://www.fit.vut.cz/research/group/strade/publications/.en